Черкаська єпархія видала нову книжку, присвячену подвигу святого мученика Даниїла Черкаського (Мліївського)

Субота, 07.08.2021 19:25

7 серпня 2021 року під час історико-богословської конференції у Городищі, присвяченої 255-річчю подвига святого мученика Даниїла Мліївського, було презентовано книжку на цю тему. Її видано з благословення Високопреосвященнішого Феодосія, архієпископа Черкаського і Канівського.

«Історія Черкащини, її духовна спадщина, — зазначає у своєму вступному слові владика, — сягає глибокої давнини, тісно пов’язана з подіями минувшини нашого народу. Саме наш край був одним з тих місць, де найактивніше велася боротьба проти примусового насадження католицизму. Наші славні предки мужньо, не шкодуючи власного життя, відстоювали свою православну віру, захищали Божу Істину і святі храми від сплюндрування та знищення. Саме в ті роки притерпів мученицьку кончину наш славний земляк — святий мученик Даниїл Мліївський (Кушнір)».

До книжки увійшли твори місцевих краєзнавців, вчителів, учнів шкіл. Усі учасники та співавтори цього видання були відзначені подарунками від владики Феодосія.

Зазначимо, що це вже не перше видання, присвяченне життю та мученицькому подвигу святого Даниїла Черкаського (Мліївського), що вийшло у Городищі зусиллями Архангело-Михайлівського храму, настоятелем якого є благочинний Городищенського округу протоієрей Іоанн Жигало.

 

Прес-служба Черкаської єпархії

Кількість переглядів: 15