На Черкащині відбулося соборне архієрейське богослужіння в пам’ять 255-річчя подвигу святого мученика Данила Черкаського (Мліївського)

Понеділок, 09.08.2021 17:53

8 серпня 2021 року, в Неділю 7-ю по П’ятидесятниці, молитовно відзначається 255-річчя мученицького подвигу святого Даниїла Черкаського (Мліївського). З нагоди свята, на запрошення архієпископа Черкаського і Канівського Феодосія, митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, намісник Києво-Печерської Лаври, очолив Божественну Літургію в Архангело-Михайлівському храмі м Городище. Владиці Павлу співслужили архієпископ Бучанський Пантелеімон, правлячий архієрей Черкаської єпархії архієпископ Феодосій, єпископи Золотоніський Іоанн, Білогородський Сильвестр, Корсунь-Шевченківський Антоній та численне духовенство УПЦ. Під час Літургії митрополит Павел звернувся до пастви зі словом проповіді, розповівши про прочитане євангельське зачало, а також про святого мученика Данила, пам’ять якого звершується всією повнотою Православної Церкви.«Ми повинні пам’ятати подвиги угодників Божих, які вже знаходяться разом з Богом і моляться про нас, – сказав владика Павел. – Сьогодні нас зібрав разом мученик цього святого місця, який постраждав в 1766 році. Святий Даниїл постав в сонмі мучеників і сповідників, тому невпинно клопоче про наш народ перед Богом. Тож нехай зіллються молитви торжествуючої Церкви воєдино з Церквою войовничою ще на землі, і Господь пошле мир на цю Богом благословенну землю, дарує нам довголіття, братерську єдність і любов. Тоді ми всі разом прославимо Отця і Сина і Святого Духа у Царстві Небесному!»По завершенні Літургії був звершений хресний хід до пам’ятника святого мученика Даниїла, встановленому на території храму, там відбувся молебень. Намісник Лаври подякував присутніх архієреїв і духовенство за молитви, привітав причасників з прийняттям Животворящих Христових Таїн, закликавши на всіх Боже благословення, після чого було проспівано многоліття всьому преосвященному собору з богохранимою паствою.Архієпископ Феодосій вручив благословенні Грамоти Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Онуфрія групі мирян, які активно допомагають місцевому духовенству.

Прес-служба Черкаської єпархії