На Черкащині пройшла історико-богословська конференція, присвячена 255-річчю подвига святого мученика Даниїла Черкаського (Мліївського)

Субота, 07.08.2021 19:22

7 серпня 2021 року, напередодні святкування 255-річчя подвига мученика Даниїла Черкаського (Мліївського), у приміщенні Городищенської публічної бібліотеки ім. В.Симиренка відбулася обласна історико-богословська конференція, присвячена цій історичній даті та самій події. Конференція була організована з благословення та за участі Високопреосвященнішого Феодосія, архієпископа Черкаського і Канівського. У своєму вітальному слові до учасників конференції, що зібралися у залі, владика наголосив на великому духовному значенні подвигу мужнього християнина Даниїла як у контексті тієї історичної доби, так і для нашого часу.

До учасників конференції з побажаннями плідної роботи звернувся також голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України Василь Мельниченко. «Переконаний, що ця непересічна подія у духовному житті нашого краю сприятиме розширенню знань про нашу минувшину та утвердженню історичної правди як чинника відродження народної свідомості та зміцнення православної віри», — зазначив головний краєзнавець Черкащини.

На конференції лунали доповіді про подвиг Даниїла Мліївського, а також були оголошені підсумки творчих конкурсів на тему свята.

У роботі конференції взяли участь вікарії Черкаської єпархії: єпископ Золотоніський Іоанн, єпископ Корсунь-Шевченківський Антоній, представники парафіяльного духовенства, а також керівники Городища, директори та викладачі шкіл.

Завтра, 8 серпня, на подвір’ї Архангело-Михайлівського храму міста Городище відбудеться соборне архієрейське богослужіння у пам’ять подвигу святого мученика Даниїла Мліївського.

 

Прес-служба Черкаської єпархії

Кількість переглядів: 11